Naše prameny
*****

Dospělí
1
Děti
0
Text

Hlavní minerální pramen (TJ-20A)

Umístěný v areálu lázní, mezi Lidovou a Červenou lázní. V současnosti je to snad nejvyužívanější vrt v lázních Turčianské Teplice. Odvrtán byl v roce 1966 a zabudován v roce 1969. Původní hloubka byla 97m. Jeho minerální voda se využívá pro balneoterapeutické účely v léčebném domě Velká Fatra, ve Smaragdové lázni a také pro vodoléčbu a vanové koupele.

Vydatnost – 7 l/s. Teplota vody – 47 °C

Text

Royal Bath

Původně nazývaná Modrá koupel. Royal Bath je absolutní raritou slovenského lázeňství se stále aktivní piscinou.

Pramen se nachází v areálu lázní. Představuje piscinu s roštovým dnem. Využívá se ke koupání. Během provozu se bazén denně v odpoledních hodinách vypouští a napouští. Po napuštění odtéká přelivem.

Denní kolísání hladiny dosahuje 1,2m.
Vydatnost – 0,74 l/s. Teplota vody - 38oC.
V současnosti je po rekonstrukci, nabízí vysoký nadstandard a je součástí Hotelu ROYAL PALACE****.

Text

Červená koupel

Sedací klidová koupel přímo na piscině s roštovým dnem

Pramen se nachází v budově Spa&Aquapark. V této lázni se využívá 100% termální léčivá minerální voda.

Denní kolísání hladiny dosahuje 1,2m.
Vydatnost – 4 l/s. Teplota vody – 38 °C.
Pramen se nachází v budově Spa&Aquapark.

Text

Lidová koupel

Léčebno-rehabilitační koupel přímo na přirozených vývěrech – pramenech, tzn. j. voda vyvěrá přímo pod dnem bazénu (pisciny).

Voda která se nachází v bazénu je 100% termální léčiva minerální léčiva. V balneoterapii se minerální voda využívá ke koupání.

Denní kolísání hladiny dosahuje 1,2m.
Vydatnost – 4 l/s. Teplota vody – 33 °C.
Pramen se nachází v budově Spa&Aquapark.

Text

Pitný pramen Kollár

Nachází se v areálu lázní a původně byl odvrtán v roce 1959 do hloubky 34m. V roce 1984 byl upraven do dnešní podoby. Nad povrch vyúsťuje přes nerezovou výstroj o průměru 133 mm, přímé okolí je upraveno mramorem. Využívá se k pitným účelům přes pitnou vázu. Teplota vody se pohybuje od 43 – 45,2 °C. Vydatnost – 0,033 l/s.

Pitný pramen Živena

Pramen se nachází před vstupem do lázeňského areálu, před léčebným domem Velká Fatra. Zabudován je do kovových trubek a minerální voda vytéká ze čtyř vývodů do kamenné pitné vázy. Na spodní straně trubek a váze vytváří žlutobílé usazeniny. Vrt byl odvrtán v roce 1965 do hloubky 62m. Termální voda byla naražena v hloubce 52 ma i na výtoku má ještě teplotu kolem 40 °C. Využívá se k pitným účelům. Je čirá, teplá, má chuť sirné kyselky. Vydatnost – 0,033 l/s.

Bílá koupel

Původní piscina z roku 1966. Pramen pod označením Bílá koupel se v současnosti nevyužívá a připravuje se na rekonstrukci. V budoucnu bude součástí wellness světa ve Spa&Aquaparku.

Neváhejte nám napsat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy

CMS_CONTACT_FORM_SUCCESS

CMS_CONTACT_FORM_SUCCESS_INFO